لیفت صورت
تبلیغ لیفتاگهی دومعکس لیزرعکس دکتر
تزریق فیلر
لیفت صورت
تزریق چربی
کک مک چیست ؟
لیزر موهای زائد
تزریق بوتاکس

لیفت صورت

لیفت صورت چیست؟
لیفت با نخ یک روش زیبایی است که منجر به بالا کشیدن بافتهای افتاده بدن میشود. این عمل با استفاده از نخهایی انجام میشود که در جراحیها برای بخیه زدن و بستن زخمها کاربرد دارد. زمانی که نخها در زیر پوست کارگذاری میشوند باعث سفتی بافت و افزودن حجم در منطقهی مورد نظر میشوند. در این تکنیک با توجه به میزان افتادگی و سن فرد نوع نخ و تعداد نخها متغیر است که خود باعث متغیر بودن هزینه انجام این کار میشود. از این روش میتوان برای رفع افتادگی و بازگرداندن جوانی در نواحی مختلفی همچون صورت، غبغب، باسن، سینه، گردن، ابرو، زیر چشم، خطوط اطراف چشم و دهان و... کاربرد دارد.
جوان سازی و لیفت صورت بدون جراحی
لیفت صورت با نخ تکنیکی جدید و جایگزین روشهای جراحی قدیمی است که ۱ تا ۲ ماه پس از گذشتن نخها جوانسازی شروع شده و در این زمان متوجه میشوید که پوستتان سفتتر شده و بافت بهتری پیدا کرده است بعد از ۹ ماه نخها جذب میشود، ولی نتایج برای ماههای بیشتری باقی خواهند ماند به همین دلیل توصیه به ترمیم میشود تا ماندگاری طولانیتر شود و به ۳ سال برسد.
لیفتینگ صورت با نخ، تکنیکی است که با بی حس کننده موضعی در کمتر از ۴۵ دقیقه و بدون هیچ بستری شدن در بیمارستان انجام میشود. بهبود فوری به بیمار این امکان را میدهد که در عرض ۲ روز به فعالیتهای طبیعی خود باز گشته و پس از دو هفته بافتهای نرم بهبود یافته و در نتیجه هیچ نشانهای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود.
از آنجا که (Poly Dioxan One) PDO ماده تشکیل دهنده نخهای مورد استفاده است و به خاطر کیفیت و و یژگیهای خود در اعمال جراحی قلب و عروق، چشم پزشکی، زنان و زایمان و اصولاً در هر بافتی که نیاز به استحکام و انسجام است بکار رفته و استفاده میشود. این نخها در عین بی خطری، بی ضرر بودن ایجاد تب و عفونت نیز نمیکنند.زیرا این نخ ها غیر آسیب رسان به بدن انسان بوده ونسبت به ماهیچه ها خنثی هستند و هیچ کونه خاصیت تب زایی و ایجاد عفونت از خودشان نداده اند..
انواع نخ
1- نخ پلی دی اکسان (PDO)

(POLYDIOXAN ONE) که به اختصار PDO خوانده می شود در انواع جراحی ها مانند لیفتینگ صورت، قلب و عروق، چشمپزشکی، زنان وزایمان استفاده می شود .این نخ ها کاملا بی ضرر بوده و موجب انسجام و استحکام در پوست می شوند.این نخ ها کاملا سازگار با بدن بودن و استفاده از آن هاخاصیت تب زایی و عفونت زایی به همراه ندارد .جنس نخ پلی دی اکسان از مو نو فیلامنت سنتتیک قابل جذب می باشد که از افتادگی پوست جلوگیری کرده و باعث سفت شدن و نوسازی پوست می شود .در صورت استفاده از این نخ ها در هنگام لیفت پوست بعد از گذشت 4 تا 6 ماه نخ کاملا جذب می شود و عموما از این نخ ها در بین لایه درم و عضلات زیر جلدی استفاده می کنند .استفاده از نخ پلی دی اکسان ایمن و کارآمد بوده و اثرات مثبتی در بهبود ظاهر پوستتان دارد.
2- نخ سیلوئت
نخ سیلوئت نخی کاملا استریل و بهداشتی است که از اسید پلی لاکتیکی تهیه می شود که قابل جذب و سازگار با بدن بوده و به صورت مخروطی دو طرفه می باشد .از این نخ برای اصلاح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن استفاده می شود .لیفت صورت با نخ سیلوئت بیش از 18 ماه ماندگاری داشته و اثرات استفاده از این نخ بر روی پوست بلافاصله قابل مشاهده می باشد .پس از جذب این نخ کلاژن طبیعی بدن جایگزین این نخ شده و موجب کشیدن پوست و سفت شدن پوست می شود .از این نخ جهت از بین بردن خط فک و خطوط اندوه، خطوط رو به پایین گوشههای لب استغاده می کنند .درمان و لیفت پوست با نخ سیلوئت غیر تهاجمی بوده و باعث افزایش خاصیت کشسانی پوست می شود .مدت زمان لیفت صورت با استفاده از این نوع نخ بسیار کوتاه بوده و ماندگاری بیشتری به همراه دارد ضمن اینکه این نخ ها در صورت فیکس شده و جابه جا نمی شود.
3- نخ خاردار
نخ خاردار یکی دیگر از نخ های مورد استفاده در تکنیک لیفت با نخ می باشد .از این نخ برای از بین بردن خط فک و خطوط اندوه، خطوط رو به پایین گوشههای لب ، از بین بردن ترکهای پوستی، لیفت باسن و شکم استفاده می شود.لیفت با نخ خاردار روشی کم تهاجمیست که با تحریک فیبروبلاست موحب تولید کلاژن و الاستین شده و موجب سفت شدن پوست می شود .نخ خاردار پس از گذشت چند ماه درون بدن هیدرولیز شده و در بدن کاملا تجزیه میشود . این نخ ایمن ترین نخ در کلیه اعمال جراحی علی الخصوص جراحی های زیبایی می باشد و استفاده از آن برای لیفت صورت باعث ایجاد ناراحتی و درد بسیار ناچیزی می شود.
4- نخ Tightening Thread
این نوع نخ ضخامت بسیار ناچیزی داشته
و از جنس پروتئین می باشد .
این نخ با تحریک فرایند کلاژن سازی باعث جوانسازی پوست شده و اثر بخشی بسیار سریعی دارد.
5- نخ امبدینگ
نخ امبدینگ نخی ایمن و قابل جذب می باشد
که در پروژه لیفت با نخ مورد استفاده قرار می گیرد .
از این نخ برای لیفت ٬ پستان ها ، شکم و صورت استفاده می شود .
اثر گذاری این نخ فوق العاده بوده
و با تحریک کلاژن سازی باعث تسریع لیفت پوست می شود .
6-نخهای کاگ
نخهای دندانهای یا کاگ، مشابه نخهای مونو هستند با این تفاوت که حاوی خارهایی میباشند که به زیر پوست متصل میشوند. این خارها، یک پشتیبانی پیشرفته را برای ساختار پوست ایجاد میکنند تا بافت آویزان را بالا ببرند. این نخها، به طور مؤثر، تشکیل کلاژن در اطراف نخها و خارهای آنها را بهبود میبخشند. نخهای کاگ میتوانند به تنهایی یا در ترکیب با نخهای مونو برای تعلیق مکانیکی ساختارهای بافتی پوست استفاده شوند به شکلی که نتیجه، احساس و ظاهر نرم و صاف داشته باشد. این نوع نخها معمولاً با لیفت پوست آویزان در خط فک برای ایجاد یک صورت باریکتر استفاده میشوند. به علاوهی ایجاد لیفت برای غبغب، نخهای کاگ میتواند لیفت نخ ابرو و لیفت نخ بینی را فراهم سازند.
7-نخهای خاردار با تعلیق آزاد
با استفاده از یک سوزن هدایت توخالی، مانند سوزن نخاعی، نخهای خاردار، از طریق نقاط برش کوچکی که توسط این سوزن ایجادشده و تقریباً ۱- ۲ میلیمتر بوده و در راستای خطوط که قبلاً توسط جراح بر روی صورت شما علامتگذاری شده میباشد، به چربی زیر جلدی زیر پوست وارد میشوند. سوزن حاوی نخ، سپس برای فراهم کردن اصلاح مورد نیاز، مکانیابی شده و سپس خارج میشود. کاگهای میکروسکوپی موجود در نخ، سپس به زیر پوست متصل شده و به آرامی پوست را بالا کشیده و آن را در محل مورد نیاز محفوظ مینماید. نخهای اضافی نیز تراشیده میشوند تا در بالای سطح پوست به چشم نیایند. تعداد نخهای مورد نیاز به تعداد مناطق تحت درمان، مانند لیفت ابرو، لیفت گونه یا غبغب و یا حتی لیفت گردن، بستگی دارد. یک لیفت کامل صورت با نخ تقریباً به ۱۸ نخ خاردار نیاز دارد، گرچه از آنجا که همهی افراد به لیفت کامل صورت نیاز ندارند، به صورت طبیعی شما به تقریباً دو نخ برای هر ابرو، سه نخ برای هر گونه، دو نخ برای هر خط فک و دو نخ برای هر سمت گردن نیاز دارید. زمانی که نخها در زیر پوست قرار میگیرند، تقریباً ۵ تا ۸ سانتیمتر طول دارند و متناسب با خطوط صورت، بریده میشوند.
مراقبت های بعد از لیفت با نخ چیست ؟
بعد از عمل لیفت پوست صورت و گردن احساس سفتی خواهد داشت ممکن است کبودی مختصر و احساس گزگز در ناحیه بیحسی رخ دهد کیسههای یخ و پارچههای خنککنندهی صورت میتواند برای ۲۴ ساعت اول استفاده شود
تا چند روز بعد از انجام عمل از غذاهای نرم و مایعات استفاده نمایید .
تا یک هفته بعد از انجام کار زیر سر خود را بلند نگاه دارید و ترجیحا از دو بالش استفاده کنید و صرفا به پشت بخوابید .
تا ۲ هفته بعد از عمل، آسپیرین و داروهای ضدالتهاب (نوروفین، ایبوپروفن) مصرف نکنید.
حداقل تا یک ماه از ماساژ دادن صورت خودداری نمایید
تا 4-6 هفته بعد از انجام ورزشهای سخت و سنگین خودداری نمایید
مورد استفاده از نخ
صورت
صورت گرد و ضعیف کشیدن صورت با روشی غیرجراحی
گونهها و فک (متوسط تا شدید)
چینهای اطراف لب و بینی (متوسط تا شدید)
خطوط ماریونت (متوسط تا شدید)
کشیدن ابرو و پیشانی برای افتادگی ابرو (هر درجه از افتادگی)
افزایش کلاژن (زیر چشم، گونهها، چینهای اطراف لب و بینی، شیارهای روی پوست)
بهبود بافت پوست (چین و چروک، رنگدانههای پوستی، خلل و فرج و سُستی پوست)
فواید لیفت با نخ
حداقل تهاجم
سرعت عمل
دیدن نتیجه فوری
احتمال آسیب اعصاب صورتی بسیار اندک است
این روش قابل برگشت دارد
قابلیت تکرار عمل در صورت عدم رضایت وجود دارد
نتایج قابل پیش بینی است
موارد منع لیفت و کشیدن صورت با نخ
آکنه فعال و یا عفونت پوست
زمینه برآمدگی بعد از التیام زخم
بیماریهای خود ایمن: تصلب پوست، سارکوئیدوز (زگیل یا زخم پوستی)، آمیلوئیدوز و…
داروهای ضد انعقاد: کومارین و هپارین (آسپرین)
هموفیلی
حاملگی، IVF
بدخیمی/ شیمی درمانی
هپاتیت B و C و HIV
پورفیری


آدرس مطب : اصفهان ، دروازه شیراز ، خیابان چهارباغ بالا ، کوچه شهید کاظمی پور ، ساختمان 99 ، طبقه همکف
تلفن : 36633135 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

لیفت صورت

لیفت با نخ یک روش زیبایی است که منجر به بالا کشیدن بافتهای افتاده بدن میشود. این عمل با استفاده از نخهایی انجام میشود که در جراحیها برای بخیه زدن و بستن زخمها کاربرد دارد. زمانی که نخها در زیر پوست کارگذاری میشوند باعث سفتی بافت و افزودن حجم در منطقهی مورد نظر میشوند.

تزریق بوتاکس

سم بوتولونیوم توکسین تایپ A یا بوتاکس امروزه به بیشترین تقاضا در کلینیک ها و مطب های پوست و زیبایی تبدیل شده است. کاربرد وسیع و استفاده آسان علی رغم قیمت مناسب بوتاکس را بسیار محبوب کرده است. با وجود اینکه طرز استفاده از بوتاکس بسیار اسان است ولی برای یک نتیجه ایده آل مهارت بسیار بالای پزشک لازم است

لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ برای از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت در اثر افزایش سن استفاده می شود .این لیزر یکی از موثرترین روش ها برای درمان لک صورت می باشد.این تکنیک تنها با یک جلسه می تواند لک التهابی صورت را کاهش داده و یا به طور کامل از بین برود.